Infeksionet rriten në 42 shtete; Fauci thotë se është 'e tmerrshme' të shohësh njerëzit të gëzojnë mungesën e vaksinimeve: azhurnime të COVID-19


Xhon Bekon   | SHTETET E BASHKUARA SOT0ec51b099c503766666e79324a23500e - 19 shtator 2021luajShfaq Titullin Fshih Titullin Pse mund të kërkojmë një përforcues për vaksinat COVID-19Pfizer është gati t'i sigurojë ato, dhe gjithashtu CDC po pretendon se ato nuk kërkohen aktualisht, kuptoni pse doza shtesë mund të jetë thelbësore. Vetëm FAQs, "Detonic.shop"

Dyzet e dy shtete panë një rritje të COVID-2 raste kohët e fundit nga java në të kaluarën, një tregues që pandemia nuk ka mbaruar ende në Shtetet e Bashkuara.

Vetëm Alaska, Delaware, Iowa, Maine, Pennsylvania, Rhode Island, South Dakota dhe gjithashtu West Virginia panë një rënie në raste gjatë kohëzgjatjes shtatë ditore që përfunduan të Shtunën nga java e mëparshme.

Çmimi i inokulimeve është ulur në të vërtetë në javët e tanishme, dhe gjithashtu shumë më pak se pesëdhjetë përqind e të gjithë amerikanëve, 47.9%, janë imunizuar plotësisht, sipas Qendrave për Kontrollin e Sëmundjeve dhe gjithashtu Parandalimin.

Mbikëqyrësi i CDC Dr Rochelle Walinsky thotë se më shumë se 99% e viktimave të COVID-19 në SHBA në qershor ishin midis njerëzve të pavaksinuar. Për më tepër, informacioni fillestar sugjeron që gjatë 6 muajve të mëparshëm, pothuajse të gjitha viktimat e COVID-19 në shumë shtete kanë ndodhur në të vërtetë në njerëz të pavaksinuar, deklaroi ajo.

Dr Anthony Fauci, një këshilltar kryesor i menaxhimit të Biden, deklaroi të Dielën se ishte "& ldquo; e frikshme & rdquo; për të parë njerëzit në Konferencën e Veprimit Politik Konservator duke mbështetur që nga qeveria federale në të vërtetë ka luftuar për të marrë edhe më shumë të vendit të imunizuar.

"Ata po brohorisin për dikë që thotë se është gjë e mirë që njerëzit të mos përpiqen dhe të shpëtojnë jetën e tyre," deklaroi Fauci. "Almostshtë pothuajse e frikshme".

Gjithashtu në informacion:

S Ndërsa shumë adoleshentë dhe gjithashtu të rinj përgatiten të kthehen në klasë në vjeshtë mes përhapjes së variacionit delta, çmimi i vonuar i inokulimit midis Gjenerimit Z po rrit problemet midis profesionistëve.

Scene Skena e lokalit kthehet në shpërthim të plotë ndërsa njerëzit rikthehen dhe gjithashtu heqin masat parandaluese COVID.

Site Faqja më e madhe e kazinosë e Navajo Nation po përgatitet të rifillojë të hënën për herë të parë duke marrë parasysh se pandemia e koronavirusit filloi. Kazino Twin Arrows Resort në lindje të Flagstaff është mbyllur në fakt duke marrë parasysh marsin e vitit 2020.

► CONMEBOL deklaroi se vizitorët në Copa America të shtunën e kaluar sollën ekzaminim jo të saktë COVID-19 në stadiumin Maracana. Organi rregullues i Amerikës së Jugut deklaroi në një deklaratë që gjeti "& ldquo; një sasi e konsiderueshme e ekzaminimeve mashtruese të PCR ”& rdquo; sjellë nga vizitorë të aprovuar.

OldMoldova është krijuar për të marrë gjysmë milioni doza të injeksionit Johnson & Johnson nga Shtetet e Bashkuara për të ndihmuar vendin e vogël të luftojë pandeminë e koronavirusit. Fillimisht 150,000 doza të J&J duhet të arrijnë këtu në Moldavi - - një komb prej 3.5 milionësh, Evropë '& rsquo; Më i varfëri i vendosur në mes të Rumanisë dhe gjithashtu Ukrainës - - të hënën, deklaruan autoritetet e ambasadës amerikane në Moldavi.

Numrat e sotëm: Sipas informacionit të Universitetit Johns Hopkins, SH.B.A.-të në të vërtetë kanë pasur më shumë se 33.8 milion raste të vërtetuara COVID-19 dhe gjithashtu më shumë se 607,000 viktima. Shuma totale ndërkombëtare: më shumë se 186 milion raste dhe gjithashtu më shumë se 4 milion viktima. Më shumë se 15 milion Amerikanë - - 47.9% e popullsisë - - në të vërtetë janë imunizuar plotësisht, sipas CDC.

Çfarë po rishikojmë:  CDC aktualisht ka azhurnuar standardet e saj të maskave për institucionet. Disa shtete sigurisht do t'i kushtojnë vëmendje, disa jo. Lexoni shumë më tepër këtu. 

Vazhdoni të rigjallëroni këtë faqe në internet për informacionin aktual. Dëshironi shumë më tepër? Regjistrohuni në gazetën elektronike Watch Coronavirus Watch të "Detonic.shop" për të marrë azhurnime direkt në kutinë tuaj dhe gjithashtu bashkohuni me ekipin tonë të Facebook.

Çiftet grupohen në Las Vegas për t'u martuar ndërsa pandemia po pushon

Mijëra çifte po mblidhen në Las Vegas ndërsa pandemia e koronavirusit bie dhe gjithashtu inokulimet rriten në një bum të ngjarjeve të dasmës që ka nevojë për tregun e festimeve të dasmave në lagje. Dhe me kufizimet e COVID-19 në festimet e mëdha u zbutën, kishat e festave të dasmave në Las Vegas, vendet dhe gjithashtu koordinatorët thanë se ata & rsquo; përsëri rreth i nxituar si kurrë më parë.

Pas 30 vitesh marrëdhënie martesore, Don dhe gjithashtu Cindy Couse bënë udhëtimin ndër-vend nga Nju Jorku për të rivendosur betimet e tyre të kremtimit të dasmës në Graceland Wedding Chapel. (* 42 *) dhe gjithashtu shtëpia në shtëpi e parë dhe e mbështetur edhe me Zmadhimin gjatë gjithë ngjarjes. Të dy të kënaqur për 2 vjet më parë në Albany, New York, në 5 gjatë gjithë kursit parashkollor dhe gjithashtu kanë një lidhje që prej asaj kohe. Udhëtimi ishte koha e shkëlqyeshme për çiftet, të cilat janë 1971 dhe gjithashtu punë në IT. Pas më shumë se një viti karantine, ata kërkonin një udhëtim. "& Ldquo; (*), ishte thjesht e mrekullueshme Vërtetë dilni përsëri duke bërë pikë," & rdquo; ajo informoi në Las Vegas ReviewJournal duke thirrur kritikë të filmit

Shtëpia e Bardhë injeksion derë më derë muajt e para,

Për të shmangur përplasjen e autoriteteve të Shtëpisë së Bardhë në Biden që minimizuan rëndësinë e inokulimeve republikane të koronavirusit ose kërkuan të bënin sanë politike për qeverinë federale '& rsquo; iniciativa e plotë e të shtënave me makinë drejt në krahë. për çdo lloj më të gjatë. Jo me pllakëzimin e çmimeve të inokulimit në të gjithë vendin, COVID-19 po u jep zjarr atyre që Shtëpia e Bardhë po përhap informacione të dëmshme të dëmshme ose shqetësime në lidhje me të shtënat. shih Kur South Carolina Gov McMaster u përpoq sot Henry të bllokonte iniciativa derë më derë për të rritur çmimin e inokulimit në shtetin e tij, në ndihmësin e shtypit Shtëpia e Bardhë nuk i zuri fjalët Jen Psaki përgjigjen e saj.in "& ldquo;

dështimi Furnizimi me informacione precize për shëndetin publik dhe shëndetin, i përbërë nga efikasiteti i injeksioneve dhe gjithashtu disponueshmëria e tyre në të gjithë vendin, të përbërë nga për njerëzit, në thelb po eliminon Karolinën e Jugut, kështu që ndoshta ata duhet të mendojnë për këtë, ; deklaroi ajo.njerëzit