Detonic për trajtimin e hipertensionit dhe normalizimin e presionit të gjakut

Detonic - një ilaç unik që ndihmon në luftën me hipertensionin në të gjitha fazat, efekti kompleks i përbërësve të bimëve në muret e enëve të gjakut dhe sistemi nervor autonom kontribuojnë në një ulje të shpejtë të presionit të gjakut. Përveç kësaj, ky ilaç parandalon zhvillimin e aterosklerozës, falë përbërësve unikë që përfshihen në sintezën e lecitinës, një aminoacid që rregullon metabolizmin e kolesterolit dhe parandalon formimin e pllakave ateroskleroze. Detonic jo sindromi i varësisë dhe tërheqjes, pasi të gjithë përbërësit e produktit janë të natyrshëm. Për të zgjidhur përgjithmonë problemet e presionit, duhet të kaloni një kurs të plotë të terapisë.

detonic zemra kryesore - 24 mars 2023

Përgatitja natyrale Detonic për një rënie natyrore të presionit të gjakut, ka një efekt restaurues në enët e gjakut, si rezultat i së cilës presioni normalizohet brenda disa orësh pas marrjes së ilaçit. Ky ilaç ka kaluar prova klinike, sipas të cilave ai ka marrë çertifikata të cilësisë dhe sigurisë. Hasshtë vërtetuar se Detonic jo-Addictive dhe ekskretohet plotësisht pa bërë presion në mëlçi dhe veshkat.

Mjekim Detonic është plotësisht në përputhje me strukturat e qelizave organele dhe është plotësisht i tretshëm në lëngjet qelizore, nuk përmban konservantë, ilaçe artificialë, të modifikuar gjenetikisht, hormone, nuk ka efekte teratogjene.

Shkencëtarët kanë zhvilluar Detonic për trajtimin e hipertensionit të varur nga stresi. Vepron në praninë e receptorëve të veçantë beta-1-adrenergjik të pranishëm në qelizat e zemrës, të cilat janë proteina të ngulitura në membranën qelizore. Kur këto proteina stimulohen, forca dhe rrahjet e zemrës rriten, gjë që është një nga arsyet e zhvillimit të hipertensionit. Në praktikën mjekësore, ilaçet që bllokojnë receptorët beta-adrenergjikë (beta-bllokuesit) përdoren gjerësisht.

Struktura e receptorëve kodohet nga gjeni përkatës në ADN. Sidoqoftë, para se informacioni i trashëguar të shndërrohet në formë proteine, ai duhet të lexohet në formën e ARN-së, e cila do të shërbejë si një matricë për sintezën e sekuencës së aminoacideve të proteinës. Dihet që gjatë stresit rritet numri i receptorëve beta-1-adrenergjik dhe ARNi përkatës në qeliza. Nëse "bllokoni" matricën për sintezën e proteinave, mund të parandaloni formimin e receptorëve dhe, rrjedhimisht, një rritje të presionit të gjakut. Bazuar në këtë parim, shkencëtarët kanë krijuar një ilaç të ri. Në teste, doli që me përdorimin e Detonik, presioni i gjakut zvogëlohet me 10-12 mm RT. Arti brenda 4-5 ditëve.

Zhvillimi i shkencëtarëve tejkalon ilaçet tradicionale për shkak të rritjes së kohëzgjatjes së saj dhe, më e rëndësishmja, specifikës së saj: bllokohet mekanizmi kryesor i zhvillimit të sëmundjes, i cili eliminon efektet anësore. Kjo është baza për mundësinë e përdorimit të këtij dhe ilaçeve të tjerë të ngjashëm në praktikën klinike.

Komponentët bimorë natyralë të ilaçit mjekësor përmbajnë vitamina dhe minerale bio të disponueshme në formën e tyre natyrore të pandryshuar: magnez, koenzim, tiaminë, vitaminë C, riboflavinë, mangan, kalcium, natrium, fosfor, hekur, të cilat kanë një efekt të theksuar rigjenerues dhe rregullues të funksioneve dhe gjendja e organeve të sistemit vaskular të zemrës.

Efektet shëruese të Detonic:

 • Veprim anti-ishemik;
 • Veprimi stabilizues i membranës;
 • Veprim antioksidues;
 • Veprim antihipoksik;
 • Veprim anti-sklerotik;
 • Stimulimi i receptorëve purinergjikë;
 • Reduktimi i depërtimit të joneve të kalciumit nëpër membranat qelizore;
 • Reduktimi i ashpërsisë së aritmive;
 • Normalizimi i metabolizmit të energjisë;
 • Rivendosja e strukturës së shtresës diar të membranave qelizore;
 • Rregullimi i aktivitetit të enzimave që lidhin membranën;
 • Përmirësimi i mbrojtjes antioksiduese të muskujve të zemrës;
 • Ulja e konsumit të oksigjenit nga muskujt e zemrës;
 • Përmirësimi i aktivitetit të muskujve të zemrës në kushtet e urisë nga oksigjeni;
 • Veprim vazodilatator;
 • Toni i zvogëluar i shtresës së muskujve të lëmuar të murit vaskular;
 • Relaksimi i enëve të zemrës;
 • Dobësimi i aftësisë së trombociteve për t'u ngjitur me njëri-tjetrin;
 • Përmirësimi i lëvizjes së gjakut nëpër enët;
 • Rritja e funksionimit të muskujve të zemrës;
 • Normalizimi i nivelit të joneve të kaliumit në indet;
 • Normalizimi i nivelit të joneve të magnezit në indet;
 • Përmirësimi i funksionimit të barkusës së majtë;
 • Forcimi i aktivitetit shtrëngues të muskulit të zemrës;
 • Ulja e ashpërsisë së sulmeve të anginës;
 • Reduktimi i numrit të sulmeve të anginës;
 • Përmirësimi i aftësisë për të duruar aktivitetin fizik në pacientët me anginë pectoris.

Çmimi Detonic në Evropë: ku mund ta blej atë me një zbritje

Ju mund të blej Detonic me një zbritje 50% në shumë vende të Bashkimit Evropian, për këtë ju duhet të vizitoni faqen zyrtare të prodhuesit dhe të plotësoni formularin e porosisë. Ju do të duhet të siguroni një numër telefoni kontakti dhe emrin e klientit. Pas vendosjes së porosisë, menaxheri do t'ju telefonojë dhe do t'ju kërkojë të specifikoni adresën ku dëshironi të dorëzoni paketën. Ky ilaç dërgohet me postë në të gjithë Evropën. Mimi i ilaçeve Detonic 39 euro. Dorëzimi kryhet brenda 3-7 ditëve të punës nga momenti i vendosjes së porosisë.

Blej Detonic drogës

Si Detonic ?

ilaç Detonic ky është një mjet që shkakton zgjerimin e enëve të gjakut dhe rritjen e rrjedhjes së gjakut në to. Prandaj, rekomandohet të përdoret për të parandaluar sulmet e anginës. Efekti i pluhurit ka për qëllim kryesisht eleminimin e shkakut të hipertensionit. Pas studimit, ilaçi zbuloi indikacionet e mëposhtme për përdorim në trajtimin e hipertensionit arterial.

Forma aktive e ilaçit jo vetëm që eliminon simptomat, por gjithashtu rikthen plotësisht enët e gjakut, duke siguruar qarkullimin e duhur të gjakut dhe oksigjenit në zemër. Mjekësia natyrale, ndryshe nga kimikatet e ngjashme (Recardio, Kardiomagnil, Heart Tonic, Cardiline, Veroshpiron, Normalife, Cardiol, Giperolekt, Blood Balance, Amlodipina, Neocard, Tonosil), mund të lehtësojnë hipertrofinë dhe të parandalojnë zgjerimin pa shumë stres në trup. Prandaj, cardiolrekomandojnë ogistët në fazat e hershme të zhvillimit të hipertensionit Detonic me qëllim të parandalimit të komplikimeve.

Formula natyrore natyrore e këtij kompleksi natyror përmban struktura molekulare biokompatibile me qelizat e njeriut, organelet, elementët e qelizave bimore dhe përbërësit natyrorë me depërtim të shpejtë në gjak, për të shpërndarë plotësisht efektin e synuar në funksionin dhe gjendjen e zemrës, tensionin dhe përshkueshmërinë e enët e gjakut dhe kapilarët, një efekt shtesë në funksionet dhe gjendjen e organeve të sistemit endokrin, sistemin gjenitourinar, sistemin imunitar, sistemin nervor, reologjinë e gjakut, përbërjen limfatike. Kompleksi biogjenik vendas kontribuon në rivendosjen e proceseve biokimike, funksionet dhe gjendjen e organeve të sistemit kardiovaskular:

 • në shkelje të tonit vaskular;
 • me një ndryshim patologjik në presionin e gjakut;
 • me një tendencë për goditje dhe sulme në zemër;
 • me shkelje të përshkueshmërisë vaskulare;
 • me ndryshime aterosklerotike në enët e zemrës dhe trurit;
 • me një shkelje të ritmit të zemrës;
 • me çrregullime autonome;
 • në shkelje të funksionit dhe gjendjes së muskujve të zemrës;
 • me ndryshime të lidhura me moshën në funksionin e zemrës dhe tonin vaskular;
 • me një shkelje të qarkullimit të kapilarëve;
 • në shkelje të qarkullimit cerebral;
 • me një simptomë të dhimbjes në zemër, skapulës;
 • me rritje të brishtësisë së kapilarëve;
 • me dëmtim njohës;
 • me mpirje të shpeshtë të gjymtyrëve;
 • me anemi dhe me vështirësi në furnizimin me gjak të organeve të brendshme.

Përdorimi Detonic ka shumë efekte rregullatore në organe të rëndësishme, funksionet e të cilëve ishin dëmtuar si rezultat i sëmundjes kardiovaskulare. Ky ilaç kontribuon në:

 • parandalimin e shfaqjes dhe zhvillimin e komplikimeve shoqëruese;
 • rrisin përgjigjen imune të trupit ndaj efekteve anësore të jashtme dhe të brendshme;
 • parandalimi i komplikimeve reumatike;
 • normalizimi i funksionit dhe gjendjes së organeve të sistemit endokrin;
 • parandalimi i komplikimeve nga organet e sistemit kardiovaskular si rezultat i agjentit shkaktar të infeksionit;
 • korrigjimi i dëmtimit të shikimit për shkak të brishtësisë së kapilarëve të syrit;
 • parandalimi i dobësimit të valvulave venoze dhe venave me variçe;
 • parandalimi i çrregullimeve hemorragjike;
 • rrit aftësitë mendore: kujtesë, vëmendje, shpejtësi e të menduarit;
 • përmirësimi i qarkullimit cerebral, parandalimi i hipoksisë cerebrale, edemës;
 • rrisin qëndrueshmërinë fizike;
 • eleminimi i lodhjes kronike;
 • normalizimi i gjumit, eleminimi i pagjumësisë, restaurimi i triadave të gjumit, pushimi i duhur gjatë gjumit;
 • parandalimi i gjasave të goditjeve gjatë natës dhe sulmeve në zemër;
 • eleminimi i qelizave patogjene;
 • Parandalimi i marramendjes dhe shfaqja e "tringëllimë në veshët";
 • eleminimi i anemisë dhe normalizimi i hemoglobinës në gjak;
 • shërim i shpejtë pas operacionit;
 • përtëritje e trupit, parandalimi i çrregullimeve të lidhura me moshën e presionit të gjakut, gjëndrës tiroide, sistemit gjenitourinar, sistemit endokrin, funksioneve vizuale, lëkurës.

Ilaçi Detonic absorbohet shpejt dhe shpërndahet pothuajse plotësisht në zonat e prekura të enëve të gjakut, duke arritur përqendrimin maksimal 2 orë pas administrimit të tij. Neutralizimi i ilaçit ndodh me formimin e produkteve të kalbjes, të cilat më pas ekskretohen së bashku me urinën.

Detonic ka një efekt të dobishëm në tkurrjen e muskulit të zemrës dhe gjendjen e përgjithshme të miokardit, duke siguruar funksionimin e tij të plotë. Pluhuri tregohet për përdorim në pacientët që vuajnë nga infarkti i miokardit, dështimi kongjestiv i zemrës, miokardioskleroza, si dhe goditje jo të rafinuara. Përveç kësaj, ky zotërues mund t'u përshkruhet njerëzve të moshuar për korrigjim metabolik dhe atletëve profesionistë që të përshtaten me rritjen e aktivitetit fizik.

Cilat patologji çojnë në ndotje të enëve të gjakut?

Ndotja e enëve të gjakut shkakton sëmundje të tilla si:

 1. Sëmundja vaskulare aterosklerotike. Anijet pushojnë së funksionuari: anijet e vogla bëhen plotësisht të bllokuara, dhe në depozita të mëdha të kolesterolit vërehen.
 2. Semundje e arteries koronare. Ndodh për shkak të një mangësie të rregullt të gjakut në enët koronare, e cila, nga ana tjetër, zhvillohet në sfondin e kontaminimit vaskular.
 3. Stroke. Me një shkelje të vazhdueshme të furnizimit me gjak të indeve të trurit, fillon vdekja e mbaresave nervore, gjë që çon në humbjen e disa funksioneve.
 4. Hipertensionit. Me një ngushtim të lumenit në enë, presioni rritet për shkak të ndotjes.
 5. Flebeurizma. Ndodh jo vetëm në këmbë (gjë që shpesh eksiton gratë), por edhe brenda trupit. Si një nga pasojat e venave me variçe - hemorroide.
 6. Tromboza venoze dhe arteriale. Me kontaminim të zgjatur, një mpiksje gjaku mund të formohet në enë, gjë që çon në vdekjen e plotë të enës, e cila mund të çojë, nga ana tjetër, në vdekjen e qelizave individuale në një organ të veçantë. Nëse mpiksja e gjakut bie dhe hyn në qarkullimin e gjakut, kjo mund të çojë në bllokim të enëve të gjakut në zemër - dhe ky është një sulm në zemër, i cili në 70% të rasteve përfundon me vdekje.

Tani 4 herë më shumë njerëz vdesin nga sëmundjet kardiovaskulare sesa nga të gjitha shkaqet e tjera të kombinuara. Mjekët e dinë këtë, ata e dinë që është e nevojshme të pastrohen enët, por për disa arsye nuk ekziston një praktikë e tillë në mjekësi. Shumë mjekë përshkruajnë pilula për hipertension për të lehtësuar presionin. Sidoqoftë, ata nuk kurohen, por japin një efekt të përkohshëm. Por është e nevojshme të pastrohen enët.

Simptomat kryesore të kontaminimit të enëve të gjakut përfshijnë si më poshtë:

 • migrenë;
 • Dëmtimi i kujtesës;
 • Lodhje kronike;
 • Insomnia;
 • Probleme në sferën intime;
 • Vizion dhe dëgjim i dëmtuar;
 • Tensioni i lartë i gjakut;
 • Gulçim dhe pectoris;
 • Lëkura e zbehtë në këmbë;
 • Dhimbje në muskuj dhe nyje.

Sidoqoftë, edhe nëse nuk keni këto simptoma, duhet të pastroni enët të paktën një herë në 5 vjet pas 30 viteve të jetës. Shëndeti do të jetë thjesht heroik në këtë rast.

Në fakt, enët e gjakut bëhen shumë të kontaminuara shumë shpejt, veçanërisht te njerëzit e moshuar. Për ta bërë këtë, nuk keni nevojë të hani burgers ose patate të skuqura franceze gjatë gjithë ditës. Shtë e mjaftueshme për të ngrënë një sallam ose vezë të skuqur, në mënyrë që një sasi e caktuar e kolesterolit të depozitohet në enë. Me kalimin e kohës, ndotja grumbullohet. bar Detonic Ai ka për qëllim normalizimin e presionit të gjakut dhe trajtimin e hipertensionit, por ky normalizim ndodh edhe për shkak të pastrimit të enëve të gjakut.

Sipas rishikimeve të shumta, Detonic një mjet shumë i mirë që ju lejon të pastroni anije madje të ndotura rëndë në 1-2 javë të përdorimit të rregullt. Kjo përgatitje nuk përmban kimi, por vetëm ekstrakte të përqendruara nga bimë të dobishme për pastrimin e enëve, prandaj nuk është jo vetëm që është e dëmshme për trupin, por edhe shumë e dobishme.

Ekzistojnë statistika zyrtare për spastrimin vaskular, i cili është marrë nga provat klinike. Në total, rreth 2000 pacientë morën pjesë në studim. Të gjithë morën Detonic Kursi 30 ditor i terapisë.

Përbërja e Detonic: veprimi i përbërësve të pluhurit

Pluhur Detonic përbërja Ajo ka për qëllim eleminimin e shumë prej shkaqeve kryesore që mund të shkaktojnë një rritje të presionit të gjakut: sheqer të lartë të gjakut, mbipeshë, stres, venat me variçe etj. Si rezultat, ky ilaç ka një efekt kompleks në trupin e njeriut. Një përdorim i vetëm i këtij ilaçi jep një efekt brenda 24 orësh, duke ulur gradualisht presionin e lartë të gjakut në nivele normale. Kurs 30 ditor i terapisë me Detonic ndihmon për të stabilizuar gjendjen e pacientit dhe për të parandaluar një sulm të përsëritur të hipertensionit.

Detonic kuti pluhuri

Meqenëse përgatitja në përbërje ka një bazë bimore, ajo ka shumë pak kundërindikacione. në lidhje me Detonic mund të blihet pa recetën e mjekut.

Përbërja e ilaçit Detonic karakterizohet nga përbërës plotësisht natyralë që përfitojnë edhe individualisht nga një pacient me hipertension. Për shkak të ekuilibrit të elementeve, efekti është rritur ndjeshëm, dhe për këtë arsye ilaçi tregon rezultate efektive të terapisë. Përbërja e pluhurit përfshin përbërësit e mëposhtëm:

 • "Ekstrakti i sythit të karafilit" zgjeron enët e gjakut dhe rrit elasticitetin e kapilarëve për shkak të flavonoideve dhe taninave në përbërjen e tij;
 • "Farat e kungullit" zvogëlojnë kolesterolin, duke parandaluar zhvillimin e aterosklerozës vaskulare dhe përshpejtojnë rigjenerimin e indeve të dëmtuara;
 • Ekstrakti "kërpudha Chaga" rregullon presionin e gjakut, normalizon rrahjet e zemrës, parandalon mpiksjen e gjakut dhe depozitat e kalciumit "gëlqere" në muret e enëve të gjakut;
 • "Koncentrati i hudhrës" ka një efekt të përgjithshëm forcues dhe imunostimulues, duke ndihmuar trupin të luftojë shumë sëmundje infektive;
 • "Ekstrakti i frutave të murrizit" - zvogëlon presionin ndaj normës së moshës, mbështet sistemin kardiovaskular dhe forcon muret e enëve të gjakut;
 • Një ekstrakt nga "gjethet e aloe" përmban një numër të madh të vitaminave, acideve, elementëve gjurmë aktivë të nevojshëm për trajtimin e sëmundjeve të zemrës. Ndihmon për të eleminuar nervozizmin, përmirëson funksionimin e muskujve të zemrës, përmirëson rrjedhën e gjakut, shkatërron mpiksjen e gjakut dhe forcon enët e gjakut;
 • "Lemongras", për shkak të vetive diuretike të kësaj bime, ndihmon në largimin e lëngjeve të tepërta nga trupi natyrshëm.

Nga formula e përbërjes medicinale të ilaçit shihet se përfitimi më i rëndësishëm Detonic, është të forcojë muret e enëve të gjakut. Kjo është kryesisht e nevojshme për njerëzit që vuajnë nga hipertensioni. Ulja e tonit dhe faktorë të tjerë mund të çojnë në patologji më serioze, siç është sulmi në zemër ose goditje në tru.

Sa ilaçe përdoren për trajtimin e hipertensionit?

Sot, këto janë 7 grupe ilaçesh mjekësore: frenues të enzimës konvertuese të angiotenzinës, antagonistë të receptorëve të angiotenzinës, kanale bllokuese të kalciumit (BCC), diuretikë, bllokues beta, bllokues alfa dhe ilaçe me veprim qendror. Në secilën prej tyre ka të paktën tre ilaçe, dhe në disa - më shumë se një duzinë. Në total, mjekët kanë më shumë se 40 ilaçe antihipertensive në arsenalin e tyre.

Tabletat më të njohura (nga numri i rishikimeve) për trajtimin e hipertensionit: Cardiol, Tonosil, Detonic, Cardiline.

veprim Detonic për shkak të përbërjes së tij natyrore, e cila ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular, rivendosjen e tij dhe, në përputhje me rrethanat, normalizimin e niveleve të presionit të gjakut.

Prodhuesi thekson vetitë e mëposhtme të dobishme dhe efektin terapeutik.

 • stabilizimi i nivelit të presionit të gjakut në përputhje me moshën e secilit pacient;
 • normalizimi i ritmit të muskujve të zemrës dhe heqja pasuese e mbingarkesave nga enët;
 • zgjerimi gradual i lumenit të enëve të gjakut, lufta kundër mpiksjes së gjakut dhe pllakave të kolesterolit - ilaçi është gjithashtu i zbatueshëm për pastrimin e enëve të gjakut;
 • ndihmon për të forcuar muskulin e zemrës, si dhe muret e enëve të gjakut dhe arterieve, përshpejton procesin e rigjenerimit;
 • lehtëson fryrjen dhe fryrjen patologjike;
 • lufton sulmet e migrenës dhe ankthin e tepruar, shqetësimin;
 • ndihmon për të kapërcyer takikardinë;
 • vepron si një agjent i fuqishëm profilaktik për të parandaluar pasojat negative të hipertensionit - ishemia dhe angina pectoris, sulmi në zemër;
  ndihmon në parandalimin e shtimit të peshës.

Me përdorim të rregullt Detonic eliminohen simptomat negative të hipertensionit:

 • goditje;
 • infrakt;
 • mosfunksionim seksual;
 • humbja e shikimit;
 • sëmundje akute kardiovaskulare;
 • sëmundja e veshkave.

E gjithë kjo siguron përbërjen bimore të barit, e cila ka jo vetëm një efekt të theksuar terapeutik pozitiv, por edhe veti kumulative. Rezultatet e arritura do të zgjasin për një kohë të gjatë edhe pas përfundimit të kursit.

Përgatitje Detonic më mirë se shumica e homologëve ekzistues në formën e tabletave, shurupeve dhe aditivëve të ushqimit, të cilat, megjithëse ulin presionin e gjakut, nuk eliminojnë shkakun kryesor të shkeljeve. Kjo shpjegohet me faktin se përbërësit e prodhuar kimikisht kanë jo vetëm anë pozitive, por edhe negative, të cilat gjithnjë e më shumë po diskutohen nga specialistë të nivelit më të lartë:

 • Efekt toksik në mëlçi. Pas përdorimit të farmakologjisë, shëndeti i përgjithshëm i një personi përkeqësohet me kalimin e kohës.
 • Addictive. Tabletat ndihmojnë në stabilizimin e situatës për një kohë të shkurtër, por trupi shpejt mësohet me to dhe nuk i percepton më si ndihmë emergjente.
 • Një rënie e mprehtë e presionit. Kjo çon në faktin se pacienti humbet ekuilibrin e fuqisë dhe nuk mund të orientohet lirisht në hapësirë.
 • Ilaçet për të stabilizuar arterien zakonisht nuk ndikojnë në pllakat e kolesterolit, megjithëse këto të fundit kanë një efekt jashtëzakonisht negativ në gjendjen e enëve të gjakut dhe çojnë në arterosklerozë.

Fatkeqësisht, njerëzit me sëmundje të zemrës nuk mund të jetojnë pa ilaçe Detonic ndihmojnë për të ruajtur homeostazën, zvogëlojnë efektet negative të ilaçeve, rrisin rezistencën e trupit ndaj kushteve të pafavorshme mjedisore. E vërteta është se ilaçi i vërtetë rrit mbrojtjen dhe forcon shëndetin, falë elementeve të tij natyralë.

Pavarësisht nga efektiviteti i lartë i ilaçit, është e rëndësishme të mbani mend se hipertensioni duhet të trajtohet në një mënyrë gjithëpërfshirëse. Pak për të blerë Detonic dhe llogaritni në suksesin dërrmues pa ndryshuar zakonet tuaja. Në të vërtetë, pas disa aplikimeve, ilaçi ju lejon të heqni qafe simptomat patologjike dhe të parandaloni rritjen e presionit të gjakut. Sidoqoftë, nuk e kuron sëmundjen vetëm. Një person që vuan nga sëmundja e zemrës duhet të ushqehet si duhet, të marrë ilaçe të përshkruara nga mjekët dhe të lëvizë më shumë.

Rezultatet e provave klinike të Detonic pluhur

Në faqen e internetit të shitësit ku mund të blini kapsula Detonic, paraqet të dhëna nga studimet klinike. Ata morën pjesë nga 4000 njerëz me shkallë të ndryshme të ashpërsisë së sëmundjes. Ata pinë kapsulat në një dozë të rregulluar individualisht. Pas kursit të plotë, 100% treguan një rënie të treguesve të normës së moshës. 98% e vullnetarëve vunë re se aritmitë kardiake ishin zhdukur, madje edhe ato që ishin regjistruar vetëm në elektrokardiogramë. Në 96% të testuar, kolesteroli dhe spektri i lipideve në gjak u afruan normalisht. Për më tepër, asnjë nga pacientët nuk zhvilloi simptoma tërheqjeje. Shqyrtimet reale konfirmojnë se një ilaç natyral për të ulur presionin e lartë të gjakut nuk shkaktoi efekte anësore dhe reaksione alergjike. Mund të përdoret për patologjinë e traktit tretës dhe mos kini frikë të dëmtoni veten.

Detonic - një ilaç unik që ndihmon në luftimin e hipertensionit në të gjitha fazat e zhvillimit të tij.

Efekti kompleks i përbërësve bimorë të ilaçit Detonic në muret e enëve të gjakut dhe sistemin nervor autonom kontribuojnë në një rënie të shpejtë të presionit të gjakut. Për më tepër, ky ilaç parandalon zhvillimin e arteriosklerozës, falë përbërësve unikë që janë të përfshirë në sintezën e leçitinës, një aminoacid që rregullon metabolizmin e kolesterolit dhe parandalon formimin e pllakave aterosklerotike.

Detonic nuk është varës dhe sindromi i tërheqjes, pasi të gjithë përbërësit e produktit janë natyralë. Informacione të hollësishme rreth Detonic ndodhet në faqen e prodhuesit www.detonicnd.comnd.com.

Çfarë bëni praktikuar cardiologistët rekomandojnë?

Detonic fitoi vlerësime pozitive nga mjekët të cilët çdo ditë shohin pacientë me forma të ndryshme të hipertensionit. Cardiologistët dhe terapistët janë të detyruar të përshkruajnë lista të mëdha të barnave që ndihmojnë në eliminimin e efekteve të dëmtimit të enëve të gjakut dhe përçarjes së sistemit nervor. Në të vërtetë, në të gjithë botën, hipertensioni arterial njihet si një sëmundje e stresit të shpeshtë. Por me ardhjen e kompleksit natyror, nevoja për të luftuar mbajtjen e lëngjeve, çrregullimet e ritmit dhe kolesterolin e lartë zhduket. Një ilaç mund të ndikojë në mekanizmin e formimit të patologjisë, dhe kur kombinohet me një dietë të saktë dhe një mënyrë jetese të shëndetshme, ju mund të harroni problemet.

Ushqen abouy detonic

Vlerësime reale të mjekëve dhe blerësve në lidhje me Detonic

Detonic Drugshtë një ilaç relativisht i ri, por ka fituar vlerësime të mira nga konsumatorët. Pacientët raportojnë një çmim të arsyeshëm, lehtësinë e përdorimit dhe rezultate të mira. Drogës është e lehtë për t'u porositur në faqen e internetit. Ju nuk keni nevojë të bëni ndonjë pagesë paraprake. Ka edhe komente negative. Disa njerëz janë ryshfet nga zbritje të mira, kështu që ata vendosin të porosisin mallra në site të dyshimta, për këtë arsye ata marrin një të rremë.

Rishikimi pozitiv:

Adelaide, 55 vjeç, Paris:
Kam kohë që vuaj nga hipertensioni. Për shumë vite kam marrë pilula për të ulur presionin e gjakut çdo ditë. Kam hasur në një reklamë për një ilaç në internet Detonic, e cila lehtëson hipertensionin përgjithmonë. Ilaçi është bërë nga lëndë të para natyrore, nuk shkakton efekte anësore, nuk ka kundërindikacione dhe mund të përdoret në çdo fazë të hipertensionit. Para se të vendosja për një blerje të tillë, unë u këshillova me një cardiologist Mjeku tha se ai kishte dëgjuar tashmë për këtë ilaç, disa nga pacientët e tij e kishin përdorur tashmë atë. Ai menjëherë e sqaroi atë Detonic nuk do të lehtësojë presionin përgjithmonë. Unë do të duhet të marr pilula antihipertensive, si më parë, sesa u mërzita. Sidoqoftë, si një ndihmë ndihmëse, ai rekomandoi të blinte ilaçin. Jam i lumtur me rezultatin. Pas kursit të përfunduar, ndjeva një ngarkesë të gjallërisë dhe energjisë. Bleva pluhur në sit, më kushtoi pak më pak se 39 euro.

Disa komente negative:

Heinrich, 50 vjeç, Berlin:
Kam studiuar me kujdes përbërjen Detonic dhe arriti në përfundimin se ky është një mashtrim i të moshuarve. Komponenti i vetëm që funksionon vërtet në sistemin kardiovaskular është murrizi. Sidoqoftë, efekti i tij është mjaft i dobët dhe jetëshkurtër. Jam shumë i sigurt se përdorimi i pluhurit ka më shumë të ngjarë të dëmtojë sesa ndihma, pasi pacientët me shpresën e kësaj tretësire të mrekullueshme do të humbin kohë vetëm duke braktisur ilaçin antihipertensiv. Unë jam i sigurt që të moshuarit po drejtohen në këtë mashtrim, të cilët dëshirojnë të ruajnë shëndetin e tyre dhe në të njëjtën kohë nuk pinë pilula çdo ditë. Por le ta pranojmë. Rinia nuk mund të kthehet. Mos i jep shpresë vetes Detonik nuk do të të lirojë përgjithmonë nga hipertensioni! Mos harroni se nuk ka ilaçe, dhe bimë gjithashtu, që do të ishin në gjendje të normalizonin përgjithmonë presionin e gjakut. Kjo është thjesht e pamundur! Ju duhet të pranoni faktin se do të duhet të merrni ilaçe antihipertensive çdo ditë deri në fund të ditëve tuaja. Përndryshe, ky fund do të vijë shumë më herët!

Monica, 60 vjeç, Milano:
Në internet pashë një reklamë për një përzierje për presion. Unë ndoqa lidhjen dhe lexova udhëzimet. Prej saj mësova se ky është një ilaç natyral që do të ndihmojë për të harruar hipertensionin njëherë e përgjithmonë. Kam plotësuar një aplikacion në faqen e internetit, pas së cilës operatori më thirri. Disa ditë më vonë, mallrat mbërritën në zyrën më të afërt të postës. Kam marrë ilaçin për 4 javë, dy herë në ditë, siç tregohet në udhëzimet. Në njëqind mililitra ujë, hollova pesëmbëdhjetë gramë ilaç. Menjëherë u gëzova që presioni i gjakut më u zvogëlua, por pas pak pata përsëri një krizë. Unë përsëri kontaktova operatorin, i cili premtoi se do të më kontaktonin më vonë, por askush nuk më thirri. E kuptova që isha mashtruar. Tani i besoj vetëm barnave nga farmacia. Mund, Detonic dhe nuk e dëmtoi trupin tim, pasi ekzistojnë përbërës ekskluzivisht natyralë, por sigurisht që nuk më ndihmuan. Kam paguar më shumë se 150 euro për 4 kavanoza me ilaç, që janë shumë para për mua.

Komentet e mjekut rreth Detonic:

Lyudmila Kokhanovskaya, cardiologist në Revistën Mjekësore Obzoroff:
Presioni i lartë i gjakut është rezultat i çrregullimeve të sistemit kardiovaskular. Për shkak të mungesës së oksigjenit, muret e enëve të gjakut bëhen të brishtë. Siç tregon praktika, jo vetëm të moshuarit vuajnë nga hipertensioni, ky problem po bëhet më i ri çdo vit. Përveç ilaçeve kundër hipertensionit, unë u përshkruaj pacientëve të mi Detonic. Unë nuk e besoj shumë atë që është shkruar në udhëzime. Natyrisht, ilaçi nuk do t'ju çlirojë nga hipertensioni përgjithmonë, është thjesht e pamundur! Sidoqoftë, prania e vitaminave dhe ekstrakteve të bimëve medicinale në përbërje do të ketë një efekt të dobishëm në funksionimin e zemrës dhe enëve të gjakut. Murriz ndihmon në normalizimin e ritmeve të zemrës. Ginkgo biloba rrit aktivitetin e trurit. Nën ndikimin e vitaminave B, vërehet një rënie e vazhdueshme e presionit të gjakut. Dhe kjo nuk është një listë e plotë e substancave të dobishme që përbëjnë ilaçin. Unë rekomandoj pacientët e mi që të porosisin këtë ilaç vetëm në faqen zyrtare të internetit. Çmimi i saj është afërsisht 39 euro. Mos u besoni mashtruesve që përpiqen t'ju shesin një falsifikim për një zbritje të mirë.

Jerome Winzburne, cardiologist i kategorisë më të lartë:
Për përgatitjen Detonic Kam dëgjuar në një konferencë shkencore në Pragë në vitin 2019. Unë menjëherë vura re përbërjen natyrale të këtij ilaçi. Megjithëse, për të qenë më të saktë, është një shtesë dietike. Ekstraktet bimore dhe vitaminat kanë një efekt të dobishëm në gjendjen e të gjithë sistemit kardiovaskular. Përbërësit aktivë rrisin efektin terapeutik të njëri-tjetrit. Si rezultat, nuk ka vetëm një rënie të presionit të gjakut, por edhe restaurimin e enëve të dëmtuara. Ilaçi ka një efekt qetësues. Droga rrit efikasitetin dhe rrit aktivitetin fizik. Sidoqoftë, dua të them se kjo shtesë biologjike nuk është ilaç dhe, natyrisht, nuk mund të normalizojë përgjithmonë presionin e gjakut. Asnjë bimë nuk mund ta bëjë këtë njëherë e përgjithmonë. Barnat antihipertensive gjithashtu mund të eleminojnë vetëm përkohësisht hipertensionin. Kjo është arsyeja pse unë së pari i përshkruaj ilaçe pacientëve të mi, dhe në kombinim ju këshilloj të blini një shtesë dietike. Lajmi i mirë është se ilaçi ka certifikata të cilësisë dhe efektiviteti i tij është provuar nga provat klinike. Komente të vërteta negative për produktin Detonik nuk kam dëgjuar ende.

Avantazhet dhe disavantazhet e Detonic

Detonic A është një ilaç modern që përdoret për të trajtuar hipertensionin. E veçanta e këtij ilaçi është se jo vetëm lehtëson simptomat e sëmundjes, por vepron edhe mbi vetë shkakun. Detonic stabilizon treguesit e presionit të gjakut dhe ka një efekt të dobishëm në gjendjen e sistemit kardiovaskular.

Ndryshe nga tabletat antihipertension, ilaçi nuk ka efekte anësore dhe nuk ka efekt të dëmshëm në trup. Ilaçi ka kaluar prova klinike dhe ka certifikatat e nevojshme që konfirmojnë cilësinë e tij. Ilaç i bërë nga lëndë të para natyrore.

Përmban vitamina dhe ekstrakte bimore. Droga është e lehtë për t’u përdorur. E tëra që kërkohet është që të hollohet përzierja e pluhurit me ujë dhe të pihet tretësira e përgatitur. Produkti nuk shkakton reaksione alergjike. Nëse keni një mbindjeshmëri ndaj ndonjë prej përbërësve të deklaruar, është më mirë që së pari të kryeni një test mjekësor për një reaksion alergjik.

Kursi i trajtimit është 1 muaj. Per te gjetur Detonic në farmaci është e pamundur. Ju mund ta porosisni produktin në faqen zyrtare të internetit. Nuk ia vlen të përdorni rrjete sociale për të blerë ilaçe, pasi mund të bini në karremin e mashtruesve.

Duhet të theksohet se edhe mjeku më i kualifikuar nuk ka gjasa që nga vizita e parë e pacientit të jetë në gjendje të zgjedhë skemën optimale të trajtimit për hipertensionin. Pacienti duhet të mbajë rregullisht një ditar të presionit të gjakut dhe të shënojë se si merret Detonic ndikon në performancën e tij, dhe mjeku, duke analizuar rezultatet primare, korrigjon dozën ose nëse është e nevojshme, injekton një ilaç tjetër, si p.sh. Cardiol kapsula. Kjo vazhdon derisa të arrihet efekti i dëshiruar.

Qëllimi përfundimtar i terapisë hipotensive nuk është ulja e presionit të ngritur shpejt, por parandalimi i ngritjes së tij në nivele të rrezikshme.

detonic mjek - 24 mars 2023

Para së gjithash, Detonic, i krijuar për të luftuar presionin e lartë të gjakut, përdoret në varësi të presionit të lartë të gjakut të pacientit. Nëse mosha e një personi nuk i kalon 80 vjet, është e dëshirueshme të ulet niveli i presionit të gjakut në 140 me 90 mm Hg nëse pacienti trajtohet në spital, ose në 135 me 85 kur ai përpiqet të përmirësojë shëndetin e tij në shtëpi.

Në pacientët me hipertension që përdorin Detonic, presioni i gjakut duhet të mbetet gjithmonë normal. Përveç kësaj, ata që trajtohen siç duhet, rreziku i sulmit në zemër zvogëlohet me 20-25%, goditja me 35-40% dhe dështimi i zemrës me më shumë se 55%. Pra, me "ilaçin modern të presionit të gjakut" ju mund të vazhdoni të shijoni jetën, pavarësisht hipertensionit.

Në këtë rast, presioni i lartë i gjakut nuk ka gjithmonë simptoma të theksuara. Në shumë njerëz, kjo sëmundje është asimptomatike: personi ndihet mjaft mirë, madje pa vërejtur se diçka nuk shkon me trupin e tij. Kur zgjedh një ilaç, mjeku përcakton domosdoshmërisht se cili është shkaku i presionit të lartë të gjakut - hipertensioni. Në rastin e parë, pacienti do të duhet të marrë ilaçin e përshkruar për disa muaj, megjithëse nganjëherë mund të zëvendësohet me analoge, pasi ilaçet mund të shkaktojnë varësi psikologjike ose përbërës individualë të fillojnë të grumbullohen në trup.

Sidoqoftë, siç tregon praktika, Detonic pluhuri, i përdorur për të luftuar presionin e lartë, mund të përballojë të gjitha detyrat kryesore:

 • eliminon dhimbjet e kokës;
 • parandaloni gjakderdhjen në hundë;
 • “Hiqni mizat para syve;
 • parandalojnë shfaqjen e dështimit të veshkave;
 • lehtëson ndjenjën e dhimbjes në zemër dhe, më e rëndësishmja, parandalon sëmundje të tilla të rrezikshme si sulmi në zemër ose goditja në tru.