Guvernul din Utah își cere scuze pentru eroarea de date privind vaccinul COVID-19: „Ne-am înșelat”


Spencer Cox a afirmat că statul a făcut o greșeală în calcularea datelor guvernamentale privind vaccinul COVID-19

By Alexandria Hein |

  • Facebook
  • Twitter
  • Flipboard
  • Comentarii

închide Companiile „probabil” au permis să solicite vaccinul COVID: Jonathan Turley Video

Companiile „cel mai probabil” au avut nevoie de vaccinul COVID: Jonathan Turley

Profesorul de drept constituțional al GW ia în considerare faptul că Morgan Stanley solicită lucrătorilor să primească vaccinul COVID-19 în „Lumea ta”

Guv-ul din Utah a declarat scuze luni pentru o greșeală evidentă în acoperirea datelor de inoculare COVID-19. Într-o declarație publicată pe Twitter, îndreptată spre fani, guvernatorul Spencer Cox a susținut că statul a fost „înșelat” în raportarea faptului că 70% dintre localnicii adulți au ajuns de fapt la cea mai mică rundă a unui vaccin, când totalul real era de aproximativ 67.07%. 

„Colegii mei Utahns: Ne-am înșelat. Și îmi cer sincer scuze ”, și-a început Cox scrisoarea. „Când am devenit guvernator, am promis că mă voi trage la răspundere pe mine și pe ceilalți din guvernul statului și voi admite greșelile noastre. Când echipa noastră de date ne-a spus că am ajuns la 70% dintre Utahnii adulți care primeau cel puțin o doză de vaccinuri COVID-19, am fost surprinși, entuziasmați și puțin sceptici. ” 

Cox, un republican, a susținut că, în loc de emoție la introducerea criteriilor de referință, „am decis să așteptăm câteva zile pentru a verifica dublu și triplu numerele”. El a susținut că atunci când toate înregistrările au validat numărul, autoritățile au procedat și l-au dezvăluit. 

La 6 iulie, locul de muncă al lui Cox a trimis pe Twitter că statul și-a atins obiectivul de inoculare de 70%, la 2 zile după data țintă a președintelui Biden. În tweet-urile care clarifică datele, locul de muncă al lui Cox a susținut că divizia de sănătate a statului a dezvăluit că 65.2% dintre Utahnii adulți au primit de fapt cel puțin o doză, totuși că datele nu au constat în fotografii furnizate de VA, Departamentul Apărării, reformatoare sau Servicii de sănătate indiene După includerea acestor doze la numărul raportat de divizia de sănătate, autoritățile au stabilit că porțiunea de adulți cu cel puțin o doză a fost de 70.2%.

Cu toate acestea, statul a luat în considerare faptul că a identificat o greșeală în modul în care au fost gândite datele guvernamentale. 

„Cu câteva zile în urmă, am aflat că a existat o greșeală în modul în care am numărat dozele federale”, a creat el. „Curând a devenit clar că am ajuns doar la 67.07%. În timp ce partajarea datelor federale a fost extrem de dificilă, aceasta este pe noi. Echipa noastră de date este devastată și jenată. Si eu sunt la fel." 

„Deși acest calcul greșit este inexcusabil, ei au reexaminat procesele pentru a preveni ca acest tip de eroare să se repete”, a susținut el despre grupul de date de stat. 

De marți, Utah a raportat că peste 1.6 milioane de Utahns au primit de fapt cel puțin o doză de vaccin, mai mare de 1.4 milioane fiind în prezent complet imunizate. 

Dorim să vă informăm despre un alt proiect foarte interesant care ajută la câștigarea banilor în lumea modernă: Semnale de tranzacționare despre pompa de criptomonede viitoare pe Binance schimb de pe canalul Telegram secret al investitorilor. Urmăriți pe YouTube despre semnalele criptopompei și comercianții club VIP.