beg muzhchina - Симптоми и третман на циститис кај мажи
Femaleенскиот цистит е чест феномен, затоа има многу информации за тоа во јавниот домен. Но, дали има циститис кај мажите и како тоа ...
Detonic
1 16 300x198 - На кои болести се подложни луѓето со втора крвна група
Индивидуалните одлики на една личност, неговиот карактер во голема мера се определени од крвната група. Може да се користи за да се суди за карактеристиките на нервниот систем, дигестивниот ...
Detonic
leik199 - леукоцитите во урината на детето се нормални, причините за зголемувањето и што да прават
Леукоцитите во урината на детето се причина за дополнителен преглед, бидејќи тие се сметаат за главен знак на прогресивен воспалителен процес. Причините можат ...
Detonic
vliyanie tabletok ot davleniya na potenciyu 2 - Ефектот на апчињата под притисок врз потенцијата
Артериската хипертензија носи голем товар врз телото воопшто и кардиоваскуларниот систем особено. Во современата фармакологија има доволно антихипертензивни лекови, но кога се земаат ...
Detonic
1 45 150x150 - За што се одговорни моноцитите и што е норма во крвта кај возрасни и деца
Мудрата природа му обезбеди на човечкото тело моќно оружје против неповолни надворешни влијанија и внатрешни „непријатели“ со имунолошка заштита. Основата на нејзините крвни клетки се ...
Detonic
крв122 - Макрохематурија кај мажи и жени што е тоа, симптоми и третман
Нормално, урината има светло жолта или сламена нијанса, но во присуство на некои болести, нејзината боја може да се промени. Боењето на урина во црвена нијанса укажува на ...
Detonic
ggt гама глутамилтрансфераза 4 - GGT во тест на крвта - причини за зголемување или намалување
Гама-глутамил транспептидаза (GGT, GGTP) е еден од индикаторите во студиите на црниот дроб, кој се карактеризира како протеински ензим вклучен во размената на аминокиселини. Концентрацијата ...
Detonic
уретра на жена - Причини за снегулки во урината кај жени
Појавата на урина, нејзината боја, транспарентност, присуство на талог укажуваат на природата на постојните болести. Снегулки често се наоѓаат во урината. Причините за ...
Detonic
povyshennyj алдостерон2 - тест на урина за кортизол зошто е направено и како правилно да се земе
Студијата за урина за кортизол е широко користена во третманот на разни хормонални абнормалности. Индикациите за оваа анализа овозможуваат да се утврди присуството на системски заболувања ...
Detonic
цикорија2 - Дали е можно да се пие цикорија по отстранување на жолчното кесе
Лекарите ги препишуваат основните правила на исхрана по операцијата на жолчното кесе, со кои се забранува пиење кафе во првите две недели. И, пациентите имаат прашање: по отстранувањето на ...
Detonic
plos11 - Епителот е рамен во урината за време на бременоста, нормата и причините за отстапувањата
За време на бременоста, важно е да се следи здравјето на жената и детето. На тоа помагаат тестовите што ги прави идната мајка. Еден од...
Detonic
peregib zhelchnogo puzyrya - Кое е стегањето на жолчното кесе
Еден од најважните човечки органи е жолчното кесе, чија функција е да се акумулира, а потоа да се ослободи жолчката во таков волумен колку што е потребно. Обично ...
Detonic
c931ee99386cb72aa599d69fe528e9d2 - Како да ги разредете крвните лекови, храната и народните лекови
Брзото згрутчување на крвта кај обичните луѓе се нарекува густа крв. Ако неговите индикатори не се во границите на нормалата, тогаш ова придонесува за развој на сериозни болести ....
Detonic
уреа5 - уреа во крвта е покачена причина, дијагноза, како да се лекува
Откако ќе го изедеме следниот дел, започнува процесот на нивна обработка и асимилација во организмот. Храната се распаѓа на елементи: протеини, масти, јаглехидрати. Во ...
Detonic
лес11 - Оштетување на бубрезите кај дијабетес мелитус отколку што е опасно, причини и третман
Дијабетесот е сериозно заболување. За жал, многу често оваа болест негативно влијае на бубрезите. Проблемите со бубрезите многу го мачат пациентот. Ние мора да носиме ...
Detonic

Срцевите болести се голема закана за здравјето на луѓето и водечка причина за смрт и попреченост кај луѓето ширум светот.

И покрај фактот дека современата медицина има огромен број методи, како и алатки за навремено дијагностицирање и лекување на срцеви заболувања, сепак бројот на пациенти секоја година само расте. Возраста на пациентите се намалува - функционалноста на срцето се влошува под влијание на многу неповолни фактори, не издржува значителни оптоварувања дури и на млада возраст. Како да се препознае појавата на срцеви заболувања и да се спречи нејзиниот развој?

На нашата страница ќе најдете огромен број описи на различни патологии и срцеви заболувања со опис на нивните симптоми и сите видови на превентивни методи. Во овој дел од страницата, ќе најдете описи на вистински болести и прегледи на „болести“ измислени од сомнителни loversубители на традиционалната медицина.