London polgármestere felszólít arra, hogy őrizze meg a tömegközlekedés arcburkolatait

London

Sadiq Khan londoni polgármester szerdán felszólította az arcvédő burkolatok használatának kötelezővé tételét a brit főváros tömegközlekedésében, miután a kormány július 19-én megkezdi a COVID járdák ellazítását.

A tervek szerint a Transport for London (TfL) szolgáltatásainak utasai - köztük a város metró-, autóbusz-, villamos- és vasúti hálózatai - Boris Johnson miniszterelnök által kidolgozott tervek szerint arcvédőt kell viselniük, miután az egész Anglia követelmény megszűnik. kormány.

"Többször egyértelművé tettem, hogy a legegyszerűbb és legbiztonságosabb megoldás az lett volna, ha a kormány megtartotta a tömegközlekedés arcburkolataival kapcsolatos nemzeti követelményeket" - mondta Khan közleményében.

- Nem vagyok kész arra, hogy mellette álljak, és kockára tegyem a londoniakat és városunk felépülését. Ezért alapos megfontolás után úgy döntöttem, hogy felkérem a TfL-t, hogy tartsa meg az utasok számára azt a követelményt, hogy az összes TfL szolgáltatásnál arcvédőt kell viselniük ”- tette hozzá.

Johnson és Sajid Javid egészségügyi titkára szerint Angliában július 19-én eltávolítják az összes vírusfoltot, ha a végrehajtható COVID-szabályokról a személyes felelősségre lépnek.

De ez a lépés aggodalmat váltott ki azokban a tudósokban, akik figyelmeztették, hogy a feloldásról szóló döntés túl gyorsan történt, és a fertőzések drámai növekedéséhez vezethet.

"Az arcmaszkok kötelezően tartásával megnyugvást és magabiztosságot adunk a londoniaknak és a látogatóknak, hogy a lehető legtöbbet hozzák ki városunk kínálatából, miközben megvédjük hősies közlekedési dolgozóinkat is" - mondta Khan.

„Ez egy extra védelmi réteg a TfL világelső, fokozott takarítási rendszerén felül - és biztos vagyok benne, hogy a londoniak továbbra is helyesen fognak cselekedni, mint a világjárvány során, és továbbra is arcvédőt viselnek a TfL szolgáltatásain, " hozzátette.