Cardiowell për trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare

Cardiowell është një produkt i mahnitshëm që ka një efekt pozitiv në funksionimin vaskular dhe stabilizimin e presionit të gjakut. Të gjithë përbërësit që gjenden në këto kapsula veprojnë shumë sinkronisht dhe plotësojnë njëra-tjetrën. Duke vepruar kështu, pacientët marrin efektin maksimal nga terapia.

La Cardiowell përmban 6 përbërës natyralë me efektivitet të provuar. Përgatitja ka kaluar të gjitha provat e nevojshme laboratorike dhe klinike. Karakteristikat farmaceutike të kapsulave konfirmohen nga standardi më i rreptë Evropian JMP.

Cardiowell për trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare

Kapsulat veprojnë njëkohësisht në disa drejtime. Ilaçi mund të rivendosë menjëherë qarkullimin normal të gjakut dhe të mbrojë trupin nga konsumimi i shpejtë dhe lotët. Kur kapsula hyn në trupin e pacientit, ajo menjëherë normalizon presionin e gjakut në normalitet.

Faza tjetër përfshin rivendosjen e funksionit normal të zemrës, pastrimin e enëve nga toksinat dhe skorjet. Falë përdorimit të këtij ilaçi mund të stabilizojë mikrocirkulimin e gjakut, të mbrojë gjëndrat mbiveshkore. Pas kësaj faze, kapsulat mund të zëvendësojnë substanca të dëmshme me formacione të dobishme dhe të sigurta. Si rezultat i këtij trajtimi, pacientët që vuajnë nga hipertensioni do të ndjehen shumë më të qëndrueshëm.

Me përdorimin e rregullt të kapsulave forconi funksionet mbrojtëse të trupit, përgjegjës për funksionimin e duhur të sistemit kardiovaskular. Ilaçi nuk shkakton varësi dhe efekte anësore të theksuara, përveç intolerancës individuale ndaj përbërësve.

Ku mund ta blej një Cardiowell, sa vlen nnë Shqipëri?

Kur lind pyetja për blerjen e këtij ilaçi në farmaci, shumë konsumatorë braktisen nga farmacisti. Kjo për faktin se ky ilaç nuk është në dispozicion në treg. Ti mund te blesh Cardiowell me dërgesë në çdo vend të Bashkimit Evropian. Për ta bërë këtë, shkoni në faqen e internetit të prodhuesit dhe plotësoni një kërkesë. Në 3-5 ditë, ju mund ta merrni këtë ilaç në zyrën postare ose korrieri do të dërgojë kapsulat në adresën që specifikuat. Ju mund të gjeni çmimin e Cardiowell duke marrë parasysh zbritjen aktuale tani në faqen zyrtare të internetit të zhvilluesit të kësaj droge.

Cardiowell për trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare

Karakteristikë e veçantë e kapsulave për normalizimin e presionit

8 avantazhe të Cardiowell kapsula në trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare:

 • 1. Ndihmon për të normalizuar presionin e gjakut në një kohë të shkurtër. Në këtë rast, ndikimi i tij në trupin e njeriut është efektiv dhe i sigurt.
 • 2. Ju lejon të heqni qafe hipertensionin, pavarësisht fazës dhe formës së sëmundjes.
 • 3. Ndihmon në rivendosjen e funksionimit dhe efikasitetit të organeve të prekura nga kriza e hipertensionit.
 • 4. Mbron nga “pikat” e presionit të gjakut, kështu që është e mundur të kontrollohen sulmet.
 • 5. Karakterizohet nga mungesa e efekteve anësore, pasi nuk përfshin elemente kimike agresive.
 • 6. Minimizon mundësinë e ndryshimeve nekrotike në muskujt e zemrës dhe goditje në tru.
 • 7. Pas kursit minimal terapeutik mund të rivendosni elasticitetin e mëparshëm të mureve të enëve të gjakut, arterieve dhe venave.
 • 8. Përdorimi profilaktik i Cardiowell ul ndjeshëm rrezikun e formimit të krizës.

avantazhet e Cardiowell kapsula në trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare

 

Veprimi i kapsulave ka për qëllim neutralizimin e simptomave të para të ngritjes së presionit:

 • Ndjenjat e dobësisë, zhurmës në kokë, një person të marramendur, ulur ndjeshëm efikasitetin dhe kujtesën e dëmtuar;
 • Aftësia për të eleminuar manifestimet e fazave kalimtare, të cilat manifestohen në formën e mosfunksionimit të aparatit vokal dhe mpirje të gjymtyrëve (krahët dhe këmbët);
 • Parandalimi i pasojave të shpeshta të sëmundjeve kronike hipertensionale, të cilat mund të shkaktojnë hemorragji të trurit dhe infarkt të miokardit.

Udhëzim për përdorimin dhe dozimin e Cardiowell kapsula

Cardiowell 3 - Cardiowell për trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare

Ilaçi merret brenda dy herë në ditë. Pilulat duhet të merren me një sasi të vogël të lëngshme në mëngjes para, gjatë ose pas mëngjesit. Pilulat nuk duhen përtypur ose fërkuar në pluhur.
Pacientët me hipertension arterial dhe pilula të anginës duhet të marrin një dozë individuale, bazuar kryesisht në gjendjen e pacientit.

Si rregull, doza fillestare është 5 mg një herë në ditë. Nëse është e nevojshme, doza mund të rritet në 10 mg. Në trajtimin e hipertensionit arterial dhe pectoris, doza maksimale e rekomanduar është 20 mg një herë në ditë.

Në rast të dështimit kronik të zemrës, skema standarde e trajtimit përfshin përdorimin shtesë të frenuesve të enzimës konvertuese të angiotenzinës ose antagonistëve të antagonistëve të receptorit të angiotenzinës II (në rast intolerance ndaj frenuesit ACE), beta-adrenobllokuesit, diuretikët dhe, opsionalisht, glikozidet kardiake.

Me aplikim në doza terapeutike nuk posedon aktivitet të brendshëm simpatizimetik dhe veti stabilizuese të membranës klinike të rëndësishme. Pas gllabërimit veprimi zhvillohet në 1-3 orë dhe zgjat 24 orë.

Ka efekt hipotensiv për shkak të zvogëlimit të daljes kardiake, frenimit të sekretimit të reninës nga veshkat, ndikimit në baroreceptorët e harkut aortik dhe sinusit karotid. Me përdorim të zgjatur, Cardiowell zvogëlon fillimisht rritjen e rezistencës totale periferike të anijeve. Ka një efekt antianginal.

Redukton kërkesën e miokardit për oksigjen duke ulur rrahjet e zemrës, shkarkimin e zemrës dhe presionin e gjakut. Rrit furnizimin e oksigjenit të miokardit duke ulur presionin përfundimtar diastolik dhe zgjatjen e diastolit.

Udhëzim për përdorimin dhe dozimin e Cardiowell kapsula

Në dështimin kronik të zemrës Cardiowell shtyp sistemin aktivizues simpatik-adrenal dhe rennin-angiotensin-aldosteron, i cili çon në eleminimin e sëmundjes.

Detonic – a unique medicine that helps fight hypertension at all stages of its development.

Detonic for pressure normalization

The complex effect of plant components of the drug Detonic on the walls of blood vessels and the autonomic nervous system contribute to a rapid decrease in blood pressure. In addition, this drug prevents the development of atherosclerosis, thanks to the unique components that are involved in the synthesis of lecithin, an amino acid that regulates cholesterol metabolism and prevents the formation of atherosclerotic plaques.

Detonic not addictive and withdrawal syndrome, since all components of the product are natural.

Detailed information about Detonic is located on the manufacturer’s page www.detonicnd.com.

Detonic